Wypadek motocyklem w UK

Wielka Brytania to tysiące kilometrów dróg, na których poruszają się tysiące motocykli. Siłą rzeczy, znajdują się wśród motocyklistów – także Polaków przebywających na terenie UK, takie osoby, które najzwyczajniej w świecie miały w ostatnim czasie wypadek na drodze. Niektórych rzeczy nie można przewidzieć, zresztą chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że wypadki chodzą po ludziach. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, iż jak najbardziej możemy uzyskać odszkodowanie za wypadek. Niektórzy motocykliści sądzą, że skoro są Polakami, a nie Brytyjczykami, nie powinni nawet starać się o odszkodowanie, bo tak czy siak nie dadzą sobie z niczym rady. Jeszcze inni, najzwyczajniej w świecie obawiają się konieczności spełniania formalności. Biurokracja w Wielkiej Brytanii przecież nie jest wcale mała. Na dodatek nie pomaga brak doskonałej znajomości języka angielskiego, brytyjskich realiów. Skoro nawet Brytyjczycy mają często sporo problemów, to co dopiero polski motocyklista…

Na całe szczęście w Wielkiej Brytanii działają kancelarie odszkodowawcze, dzięki którym uzyskać odszkodowanie za wypadek motocyklem w UK to może nie tyle formalność, co mimo wszystko nic bardzo skomplikowanego. Zbierzmy wszystkie dokumenty, wszystkie informacje na temat wypadku, a następnie skontaktujmy się z jedną z takich kancelarii. Ba, są nawet takie kancelarie, które zatrudniają Polaków, bądź po prostu są nastawione na obsługę głównie Polaków. Mamy 100% pewności, że jakakolwiek bariera językowa, brak znajomości Wielkiej Brytanii, lokalnych zwyczajów, anglosaskiego prawa, etc., nie będą jakąkolwiek przeszkodą w naszym przypadku. To w ogóle bardzo pocieszające, że istnieją kancelarie obsługujące motocyklistów (generalnie uczestników ruchu drogowego), ponieważ można dzięki nim załatwić wszystkie swoje problemy w bardzo krótkim czasie, bez konieczności denerwowania się, tracenia czasu. Nie ma również takiej oto sytuacji, w której coś źle zrobiliśmy, nie donieśliśmy jakiegoś dokumentu, etc. Niektórzy Polacy są w końcu przyzwyczajeni do tego, iż wszystko robią na własną rękę, ale akurat tutaj nie ma sensu wyręczać prawników, bo przecież sami nie mamy zielonego pojęcia o prawie. Szczególnie brytyjskim prawie.

Czymś godnym uwagi jest poza tym to, że przecież będziemy mogli uzyskać odszkodowanie za wypadek bez konieczności inwestowania nawet jednego funta. Chodzi o to, że kancelarie często biorą procent od odszkodowania. Czyli nie ma ryzyka, iż stracimy tylko swoją kasę.