Ubezpieczenie w Anglii.

Polisa ubezpieczeniowa na terenie Anglii jest ważna. Musimy jednak wiedzieć jak się nią obsługiwać. Szczególnie jest to ważne, jeżeli chcemy uzyskać odszkodowanie za wypadek.

W dzisiejszych czasach wyróżnia się różne odszkodowania, zależne od tego gdzie nasz wypadek się przydarzył. Jeśli zdarzenie miało miejsce w pracy, musimy wypełnić i dostarczyć inne dokumenty. Także w momencie podróży samochodem, doznaliśmy kolizji z innym pojazdem, również konieczne będą inne formularze. Wszystkiego dowiemy się od prawnika z kancelarii.

Jednak nie znając dobrze języka angielskiego może być z tym problem, dlatego niezwykle istotne jest posiadanie radcy prawnego. Przejmie on naszą sprawę i zajmie się szybkim odzyskaniem pieniędzy. Większość spraw jest wyjaśnianych pomiędzy trzema miesiącami, a rokiem czasu. Jest to odpowiedni czas na załatwienie wszelakich dokumentów, zdjęć, obdukcji, zeznań świadków. Przedstawienie ubezpieczycielowi tych elementów sprawi, że szybciej dostaniemy pieniądze. To zależy również o ich wysokości. Ponieważ każdy chciałby dostać pełną kwotę odszkodowania.

Niestety nie zawsze jest to możliwe. Szczególnie gdy nasza dokumentacja nie jest kompletna, raczej nie mamy o czym marzyć. Trzeba będzie się zadowolić znacznie mniejszym wymiarem finansowym, który jednak we Wielkiej Brytanii nie będzie do najniższych należał. W porównaniu z Polską, będziemy bardzo zdziwieni jak wielką gotówkę otrzymuje się z tytułu ubezpieczenia. Szczególnie dla Polaka może być to spory szok, gdy doda do tego przelicznik walutowy. Pamiętajmy, że funt brytyjski w obecnej chwili jest warty 5 złotych. Odszkodowanie wartości trzech tysięcy funtów, co raczej jest normalnym wymiarem gotówkowym, to bardzo dużo pieniędzy. W Polsce można za tą kwotę kupić już porządny samochód, którym pojeździmy kilka lat. Dlatego nie wolno jakiejkolwiek sprawy w UK odpuszczać. Tym bardziej, że na rynku radców prawnych jest szereg specjalistów. Niektórzy z nich władają również językiem polskim. To ułatwi porozumiewanie i szybkie odzyskanie pieniędzy. Najgorszym z wyjść będzie siedzenie z założonymi rękoma i zostawienie swojej sprawy na pastwę losu. Wówczas na pewno nie otrzymamy niczego, a nasze zdrowie będzie w marnym stanie. Jeśli już ucierpieliśmy, to ubiegajmy się o jakieś wynagrodzenie z tytułu tej krzywdy. Nigdy nie stoimy na straconej pozycji.