Odszkodowanie za wypadek samochodowy w UK

  • Krzysztof
  • 08 Cze 2017
  •   Możliwość komentowania Odszkodowanie za wypadek samochodowy w UK została wyłączona

Przede wszystkim trzeba napisać jedno – chociaż Wielka Brytania powoli wychodzi z Unii Europejskiej, to w dalszym ciągu Polacy mogą starać się o odszkodowania w tym kraju. I tak będzie ciągle. Przecież UK to w dalszym ciągu potęga, bardzo cywilizowany kraj, który w dalszym ciągu będzie częścią Europy. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy wychodzić z takiego oto założenia, iż nic nam się nie należy. Wręcz przeciwnie. Wielka Brytania należy do grona takich krajów, w którym nie jest trudno o odszkodowanie, a na dodatek nie są to ochłapy. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że ubezpieczyciele robią wszystko co w ich mocy, aby dać nam możliwie jak najmniej pieniędzy. No cóż, w Wielkiej Brytanii jest inaczej, chociaż również nie można zakładać, iż pieniądze spadają tam z nieba…

Szczególnie w takiej oto sytuacji, w której nie za bardzo znamy brytyjskie realia, nie znamy się praktycznie wcale na prawie, nawet nie wiedzieliśmy zbytnio o tym, iż możemy uzyskać odszkodowanie za wypadek samochodowy. Nie wspominając o znajomości języka angielskiego – i to nawet jeżeli nie jest u nas jakoś bardzo kiepsko, to przecież siłą rzeczy nie musimy wcale znać skomplikowanego słownictwa, które szczególnie w świecie prawa naprawdę potrafi nieźle namieszać człowiekowi w głowie. Często nawet Brytyjczycy mają poważny problem ze zrozumieniem tego wszystkiego, a co dopiero Polacy, którzy często przebywają w Wielkiej Brytanii bardzo krótki okres czasu.

Na całe szczęście istnieje na Wyspach całkiem spora ilość takich kancelarii, które bez najmniejszego problemu pomogą nam we wszystkim co związane z odszkodowaniem. I to nawet w języku polskim. Wystarczy nieco poszperać, a bez najmniejszego problemu zdołamy znaleźć informacje na temat polskojęzycznych kancelarii odszkodowawczych. Ich bardzo duży plus to nie tylko brak bariery językowej, ale także to, iż po prostu możemy oczekiwać jak najbardziej tego, że będziemy mogli bardzo dobrą obsługę. To są jednak w większości takie kancelarie, które działają zgodnie z zasadami, wszystko jest bardzo profesjonalne. Bardzo ciężko nie wspomnieć również o tym, że przecież takie kancelarie nie biorą wynagrodzenia za usługę. Oczywiście nic za darmo – najzwyczajniej w świecie będziemy musieli podzielić się z nimi odszkodowaniem jakie uzyskamy. Nie wydaje się jednak, aby miał to być wielki problem, bo przecież pieniądze będą całkiem satysfakcjonujące, a bez tych prawników nie zdołalibyśmy sobie w niczym poradzić.