Odszkodowania w UK – dlaczego profesjonalna kancelaria jest niezbędna?

  • Krzysztof
  • 10 Wrz 2016
  •   Możliwość komentowania Odszkodowania w UK – dlaczego profesjonalna kancelaria jest niezbędna? została wyłączona

Większość osób ubiegających się o odszkodowania z tytułu wypadku w miejscu pracy bądź komunikacyjnego na terenie Anglii wie, że cały proces winien zacząć się od skompletowania wymaganych dokumentów. Wykonuje się to samemu bądź (co łatwiejsze i rekomendowane) przy pomocy prawnika – specjalisty ds. odszkodowań w UK. Co jednak dalej? Jaki jest następny krok procesu?

Tego mogłeś nie wiedzieć

Jeśli pomaga Ci profesjonalna kancelaria to skompletowaniu dokumentów wyśle Cię na ponowne, lecz tym razem prywatne konsultacje medyczne. Ważne jest to, by odbywały się one u niezależnego specjalisty ds. urazów powypadkowych. Nie należy również do rzadkości wysłanie Klienta (w tym przypadku Ciebie) na jakąś wskazaną formę rehabilitacji bądź na fizjoterapię.

Co dalej po zebraniu dokumentacji?

Kancelaria podejmuje kolejne kroki – jednym z najważniejszych jest wysłanie listów z oskarżeniami. Oczywiście są one adresowane do nikogo innego, jak właśnie do osoby odpowiedzialnej za spowodowanie wypadku, w którym ucierpiałeś.

Wygląda to następująco:

→ Wypadki komunikacyjne

W przypadku wypadków komunikacyjnych sprawa wygląda tak, że sprawca winien przekazać otrzymany list firmie ubezpieczeniowej do której należy. To właśnie na jej barkach leży obowiązek ustosunkowania się do przedstawionych w liście zarzutów. Oczywiście odpowiedzieć firmy może być dwojaka – albo od razu przyjmie odpowiedzialność kierowcy za doprowadzenie do wypadku, albo dojdzie do dysputy.

→ Wypadki przy pracy

Tutaj list jest wysyłany rzecz jasna do Twojego pracodawcy, gdzie ten odpowiada na zarzuty związane z naruszeniem przepisów BHP bądź też zleca odpowiedź swojemu ubezpieczycielowi. Ma na to nie więcej aniżeli 3 miesiące.

Uwaga! Na tym etapie sprawa nigdy się nie kończy – nawet wtedy, gdy podmiot oskarżony przyjął zarzuty, bowiem teraz dopiero przychodzi pora na negocjacje w sprawie należnego odszkodowania, co do jego wysokości rzecz jasna.

Ma na to wpływ szereg czynników, z którymi najlepiej pomoże Ci się uporać wspomniana kancelaria i jej specjaliści.