Odszkodowania po wypadku – Anglia vs Polska

  • Krzysztof
  • 20 Wrz 2016
  •   Możliwość komentowania Odszkodowania po wypadku – Anglia vs Polska została wyłączona

Myli się ten kto sądzi, że po wypadku w pracy bądź wypadku komunikacyjnym proces ubiegania się o odszkodowanie wygląda tak samo w naszym kraju, jak w Anglii – do której za chlebem wybyła tak spora ilość rodaków.

Pierwsze różnice pojawiają się już na samym miejscu zdarzenia jeśli chodzi o wypadek komunikacyjny i związane z nim roszczenia. Jeśli dojdzie do takiego nieszczęścia na miejsce w Polsce trafiają zwykle wszystkie służby z policją włącznie, natomiast brytyjska policja nie ma w zwyczaju pojawiać się na miejscu zdarzenia. Co za tym idzie to wszyscy kierowcy uczestniczący w wypadku drogowym winni zadbać o wymienienie się między sobą danymi kontaktowymi oraz numerami polis ubezpieczeniowych. Dalszy tok sprawy zwykle toczy się już właśnie między firmami ubezpieczeniowymi.

Takich istotnych detali między jednym, a drugim krajem jest sporo dlatego wydaje się, że  pomoc specjalistów w dochodzeniu roszczeń wydaje się niezbędna zarówno w Polsce, jak i w Anglii – chociaż w UK wydaje się dla nas Polaków wręcz koniecznością. Tym bardziej, jeśli nie chcemy być uzależnieni w pełny sposób od tego co zrobi z całą sprawą ubezpieczyciel. Oraz tym bardziej, jeśli nie my byliśmy winowajcami w zaistniałym wypadku.

Co wtedy zrobić?

To proste – najlepiej jest zgłosić się do kancelarii prawnej specjalizującej się w takich zadaniach związanych z odszkodowaniem w Anglii. Inną opcją są tak zwane claims management companies.

W obu tych miejscach możemy uzyskać odpowiednią pomoc, jak np.:

  • załatwienie wszystkich formalności
  • naprawa auta
  • zapewnienie samochodu zastępczego
  • reprezentacja w sprawie roszczeń odszkodowawczych z tytułu poniesionych obrażeń.

Wszystkie usługi oferowane przez firmy odszkodowawcze, co jest gwarantowane przez brytyjski system prawny – są w większości zupełnie bezpłatne. Wynika to z tego, że prawodawstwo w Anglii daje możliwość odzyskania wszystkich poniesionych przez tego typu firmy kosztów właśnie z ramienia ubezpieczyciela osoby która do wypadku doprowadziła.

Jeśli Ty jesteś tą poszkodowaną – masz dla siebie po odpowiedniej pomocy 100 procent przyznanego odszkodowania.