Jak dostać odszkodowanie za wypadek w pracy?

  • Krzysztof
  • 26 Kwi 2017
  •   Możliwość komentowania Jak dostać odszkodowanie za wypadek w pracy? została wyłączona

 

W Wielkiej Brytanii pracuje spora ilość Polaków. Często mówimy o fizycznej pracy – w transporcie czy na magazynie, a więc siłą rzeczy Polacy są bardziej narażeni na różnego rodzaju wypadki przy wykonywaniu swoich obowiązków służbowych. Co prawda robi się bardzo wiele, aby wszystko było w porządku, aby nie dochodziło do jakichkolwiek wypadków, ale przecież to całkowicie typowe, iż niektórych rzeczy nie przewidzimy.

Co w takim razie można polecić osobie która padła ofiarą wypadku w pracy?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że Wielka Brytania to cywilizowany kraj – jeden z najbardziej cywilizowanych na świecie. W końcu są jakieś przyczyny, że miliony ludzi z całego świata zjeżdżają do tego kraju – z całą pewnością powodem nie są niskie ceny, smaczne jedzenie czy słoneczna pogoda. To pokazuje, iż jak najbardziej możemy postarać się o odszkodowanie w UK. Naprawdę nie wydaje się, abyśmy byli jako Polacy na straconej pozycji. Spokojnie, Wielka Brytania to takie miejsce, w którym imigrantów jest bardzo dużo, poza tym wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. Dyskryminacja w UK oczywiście występuje, ale jednak nie na tak dużą skalę, aby przejmować się zbytnio tym zjawiskiem. Nie obawiajmy się także o to, że jeżeli będziemy składali wniosek o odszkodowanie, to najzwyczajniej w świecie zostaniemy zwolnieni przez swojego pracodawcę. Wiadomo, wszystko zależy od rodzaju firmy, wielkości, poziomu pracodawcy, ale gdyby wszyscy mieli takie obawy, to przecież kancelarie odszkodowawcze nie byłyby zawalone robotą…

No właśnie – powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z jedną z kancelarii, które zajmują się pomocą w zakresie odszkodowań w Wielkiej Brytanii. Ich ilość jest naprawdę spora, większość takich kancelarii bierze wynagrodzenie na sam koniec. To bardzo dobrze, bo przynajmniej mamy pewność, że nikt nie weźmie od nas pieniędzy, a potem będzie całymi miesiącami zwlekać z wywiązaniem się ze swoich obowiązków służbowych. W naszym interesie jest oczywiście to, aby skontaktować się z możliwie jak najlepszą kancelarią, która cechuje się bardzo wysokim poziomem i skutecznością. Raczej nie wydaje się, abyśmy mieli bardzo duży problem ze znalezieniem takich ludzi, przede wszystkim zapoznajmy się bliżej z opiniami na ich temat. Często mamy do czynienia z marketingiem szeptanym, więc tak czy siak nie będziemy mogli dowiedzieć się pełnej pracy, ale jednak chyba większość osób może się zgodzić, że taki research to strzał w dziesiątkę.

W bardzo dużym skrócie – niech żaden Polak pracujący w UK nie sądzi, że skoro nie jest obywatelem tego kraju, nie mieszka już tam albo po prostu nie jest wykwalifikowanym pracownikiem, – wymówek jest wiele, to nie może uzyskać odszkodowania. Ba, nie trzeba tak naprawdę na niczym się znać, nie trzeba nawet znać języka angielskiego. Wszystkim zajmą się specjaliści, którzy na temacie odszkodowań zdołali zjeść sobie zęby… Oni już naprawdę wiedzą jak nam pomóc, możemy spać spokojnie.